Doprava zadarmo pre objednávky už od 50 €

Skontrolujte, či vaša aerolinka povoľuje cestovanie s e-cigaretami. Či už idete na dovolenku alebo na služobnú cestu, vždy si pred cestou s elektronickými cigaretami skontrolujte zásady svojej leteckej spoločnosti ohľadom prepravy elektronických cigariet. Mali by ste sa tiež pozrieť na konkrétne zákony týkajúce sa užívanie vape elektronických cigariet v krajine, do ktorej cestujete.

Existujú rôzne pokyny pre samotné zariadenie ako vaporizér či elektronická cigareta a jej kvapalinu t.j. e-džús, takže čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, ako si vziať elektronickú cigaretu do lietadla. Letecké spoločnosti majú tendenciu vyžadovať, aby sa lítium-iónové batérie nosili v príručnej batožine, takže s najväčšou pravdepodobnosťou zistíte, že tam budete musieť svoje batérie a elektronické cigarety ukladať.

Pokiaľ letíte iba s príručnou batožinou, nezabudnite, že ak máte zvlásť džúsy z elektronických cigariet tak si ich budete musieť zabaliť do priehľadného vrecka s ostatnými tekutinami avšak platí iba pokiaľ ich máte osobitne. Je vhodné pred odletom vyprázdniť nádržku nakoľko tlak vzduchu za letu môže spôsobiť netesnosť nádrže a clearomizéru čo by mohlo spôsobiť únik, preto odporúčame pred letom nádrž vyprázdniť. Pokiaľ používate elektronickú cigaretu s náplňami priamo integrovanými vnútri, nemusíte sa báť, pretože tieto by nemali unikať. Preto je ideálna elektronická cigareta vapeciga z ktorej nič nevytečie kedže ma integrovanú nádobu na e-džús.

Môžem si vziať elektronickú cigaretu do lietadla v príručnej batožine?

Pozor kam si dáte elektronickú cigaretu či do príručnej batožiny alebo do podpalubnej batožiny. Elektronické cigarety si môžete vziať do lietadla iba v príručnej batožine na palubu lietadla. Ale na pripomenutie nechajte ju v batožine – na palube lietadla sa nefajčí.

Sú elektronické cigarety povolené v lietadlách v podpalubnej batožine?

Toto je striktné nie, nemôžete si elektronickú cigaretu zabaliť do podpalubnej batožiny kvôli batériám a riziku ich vznietenia. To platí pre všetky e-cigarety alebo podobné zariadenia.

Môžete si vziať e-džús kvapalinu do lietadla?

Vzhľadom na to, že e-džús je v skutočnosti kvapalina, musíte dodržiavať bežné bezpečnostné pravidlá týkajúce sa kvapalín t.j. zvačša do max. 100 ml v plastovom priesvitnom sačku.

Dali sme dohromady nasledujúci zoznam hlavných poskytovateľov letov v Európe a konkrétnych zásad elektronických cigariet jednotlivých leteckých spoločností. Vždy sa pozrite na webové stránky leteckej spoločnosti pred odletom, aby ste pochopili ich pravidlá pre lietanie s vapingovým zariadením. Letecká spoločnosť V USA by mohla mať prísnejšie pravidlá ako v Európe

Zásady hlavných leteckých spoločností elektronických cigariet z leta 2021. Odporúčajme pred odletom sa uistite u leteckého operátora na webe či sa niečo nemenilo.

British Airways - Elektronické cigarety si môžete vziať do príručnej batožiny, ale odporúča sa uzavrieť e-liquidy v priehľadnom vrecku s limitom 100 ml na fľašu. Môžete si vziať maximálne 15 batérií (vrátane ďalších zariadení), zabalené v príručnej alebo odbavenej batožine, ak sú nainštalované v zariadení. Voľné lítium-iónové batérie musia byť uložené iba v príručnej batožine.

Eastern Airways - Elektronické cigarety môžete nosiť na palube, ale musíte ich nosiť so sebou, nie v batožine. Bohužiaľ na ich webových stránkach je uvedené, že dopĺňanie nie je povolené, takže je nepravdepodobné, že by ste si so sebou e-liquidy alebo náplne vôbec mohli vziať.

EasyJet - Elektronické cigarety a maximálne dve náhradné batérie môžete prevážať v príručnej batožine, ale nie v batožinovom priestore. Náplne a džúsy musia byť zabalené v priehľadnom plastovom sáčku spolu s ostatnými tekutinami.

Emirates - Voľné/náhradné vape batérie musia byť zabalené iba v príručnej batožine s maximálne 20 batériami. Musí byť vypnuté alebo, pokiaľ vaša e-cigareta túto funkciu nemá, chránené pred aktiváciou. Náplne a tekutiny musia byť zabalené v rámci vašej dovolenej kapacity v uzavretom, priehľadnom plastovom vrecku a uložené v príručnej batožine.

Qantas - Elektronické cigarety musia byť zabalené vo vašej príručnej batožine. Na palubu si môžete vziať maximálne 20 batérií. Kvapaliny nesmú presiahnuť 100 ml a musia byť predložené spolu so všetkými ostatnými kvapalinami v priehľadnom plastovom vrecku.

Qatar - Zariadenie Vape a e-cigarety by mali byť zabalené iba v príručnej batožine s maximálne 20 batériami. Náplne a e-liquidy je tiež nutné mať v príručnej batožine s maximálnym objemom fľaše 100 ml.

Ryanair - Na palubu si môžete vziať až 20 vape batérií. Tie je možné zabaliť do príručnej batožiny, ale nie do odbavenej batožiny. E-cigarety a náplne môžu byť zahrnuté do kvapalnej príručnej batožiny. Viac informácií je k dispozícii na stránke Ryanair.