Doprava zadarmo pre objednávky už od 50 €

Elektronická cigareta bez nikotínu je viac žiadúca na trhu s elektronickými cigaretami. Veľa vape nadšencov začína vapovať s cieľom odvyknúť si od nikotínu, kým nedosiahnu pomyselný level 0 mg nikotínu v náplni. Dať si cieľ ako prestať fajčiť sa preto ideálne javí používanie elektronickej cigarety s postupným znižovaním dávky nikotínu vo vape.

Niektorí bývalí tuhí fajčiari pokračujú vo vapovaní bez nikotínu aj po odvyknutí od cigariet naďalej a to pre pocit, ktorým de facto klamú mozog že inhalujú cigarety. Nakoniec sú tu vape fajčiari, ktorí nikdy nefajčili nikotín a namiesto toho používajú elektronické cigarety pre ich jednoduchosť, elegantný vzhľad a chutné ovocné príchute, ktorých je na výber niekoľko. Jednoduchosť použitia bez potreby niečo dobíjať, servisovať a dopĺňať náplň či nebodaj nosiť neustále zápalky alebo zapaľovač, skrátka pohodlné, v dnešnej zrýchlenej hektickej dobe priam žiadúce. Existuje veľa dôvodov prečo sú tak populárne elektronické cigarety a veľa dôvodov. Prinášame niektoré z nich.

Možnosť zbaviť sa toxického a návykového nikotínu

výhodou elektronických cigariet je že si viete vybrať s akou hodnotou nikotínu v mg chcete vapovať. Aj keď bez nikotínu elektronické cigarety neobsahujú toxický nikotín, je rozumné držať všetky elektronické cigarety mimo dosahu detí a domácich zvierat. Vedzte, že absencia nikotínu neznamená absolútnu bezpečnosť pri vdychovaní do pľúc. Pravdepodobne je však menej škodlivá ako klasické cigarety kde okrem nikotínu fajčiari vdychujú aj spaliny, ktoré vznikajú pri horení klasických cigariet.

Náplne bez nikotínu nie sú návykové

V elektronickej cigarete s 0 mg nikotínovou náplňou nie je žiadna návyková látka. Ak je návykovou látkou nikotín, potenciálna návykovosť s ňou časom odchádza. A nie je to ani ako v prípade kávy bez kofeínu, kde bol kofeín odstránený iba z väčšej časti, tu je to proste na nule. Preto nie je návyková, bez ohľadu na to, o aký typ príchute ide.

Dajte si nikotínovú prestávku a len vape bez nikotínu

Nie je nezvyčajné, že fajčiari cigariet, ktorí prestali fajčiť z času na čas prekročia prah pocitu viny a prejdú na druhú stranu, najmä keď sa len učia poznávať svoje limity. Niekedy však stále chcete vapovať, ale vaše telo naznačuje, že nechce viac nikotín.

Uspokojte chuť na sladké bez pocitu viny

Je veľké množstvo vaperov, ktorí tvrdia, že im práve vape e-cigareta pomáha znižovať konzumáciu cukru ako obyčajné maškrtenie sladkostí po večeroch alebo kedykoľvek počas dňa. V závislosti od vašej zdravotnej situácie by to nemuselo byť prospešné pre vaše zdravie – nie vapovanie, ale jednoduché maškrtenie sladkostí. Vapovanie sladkých príchutí bez nikotínu môže uspokojiť túžbu, pravdepodobne tým, že človek už nemá chuť na cuktrovinky. Tým pádom čiastočne napomáhajú aj chudnutiu.

Bez nikotínu - bez nepríjemného škrabania v hrdle

Vedzte že, nikotín je cítiť keď ho vapujete, nielenže ho cítiť v hlave a tele, dokonca ho cítiť aj ako nepríjemne škrabanie v oblasti krku. Tento pocit dusenia je dobre známy pre tých, ktorí prvý krát vyskúšali cigarety. Avšak vape elektronické cigarety bez nikotínu sú v omnoho jemnejšie a skoro vôbec nedráždis keď ich inhalujete. Predaj vape pre deti nieje možný až po dovŕšení plnoletosti t.j. 18+ rokov.